INFO Teknik Analiz 01.12.2020

INFO hissesi INFO Yatırım Menkul Değerler şirketine ait bir hisse senedi. Genel olarak baktığımızda artan yatırımcı sayısı ve Borsa Istanbul’da artan işlem hacimleriyle birlikte aracı kurumların kar oranlarında ciddi artışlar 2020 yılı içerisinde izledik. Bu kar payı artışından INFO’da güzel bir şekilde etkilendi ve büyümesine emin adımlarla devam etti.

INFO’da mart ayından günümüze kadar ulaşan trend desteği hala işliyor. Bu destek üzerinde yol alan hisse, tepe noktadan gelen düşen kanal trend çizgisiyle çakışıyor. Bu çakışmaya teknik analizde yükselen üçgen formasyonuda denilebilir. Tabii bu üçgenin aşağısına doğru mu yoksa yukarı doğru mu kıracağını bilemeyiz. Bunu sadece izleyerek öğrenebiliriz ve ona göre pozisyon alabiliriz.

Supertrend indikatörünü incelediğimde hala günlük grafikte SELL yani satış pozisyonunda. Şu anda Supertrend 5.37 seviyesinde duruyor. Bu seviyenin üzerine geçildiğinizde Supertrend indikatorü BUY pozisyonuna geçecek. Yani alış, yükseliş.

Fibonacci düzeltme seviyelerini yerleştirdiğimizde aşağıdaki gibi bir görsel çıkıyor karşımıza;

Fibonacci seviyelerine göre önümüzdeki dirençler 5.14 ve 6.43 olarak karşımıza çıkıyor. İlk paylaştığımız resimdeki yükselen üçgen formasyonu yukarı kırılırsa, Fibonacci tepe zirvesini test edebilmemiz olası hale gelir. Olası geri çekilmelerde ise 5.14 destek seviyesi olarak takip edilebilir. Eğer yükselen üçgen formasyonu aşağı doğru kırılırsa, 4.34 bize destek olarak karşımıza gelecektir. Bu desteğinde kırılması durumunda 3.70 seviyelerine geri çekilme beklenebilir.

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yukarıda bulunan içerik hiçbir şekilde AL-SAT-TUT tavsiyesi içermemektedir! Olası senaryolarda beklenebilecek olaylar incelenmiş ve teknik analiz göstergeleri incelenmiştir. Burada yer alan bilgilere göre yatırım yapmanız halinde UTKUTEZ.COM.TR ve bu yazıyı hazırlayan kişi hiçbir şekilde sorumluluk KABUL ETMEZ!

Bir Cevap Yazın